artykuł

Warsztaty projektowe z zakresu gospodarki wodno-ściekowej polegają na praktycznym przygotowaniu dokumentacji do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. W ramach zajęć uczestnicy będą samodzielnie opracowywać najważniejsze elementy operatów wodnoprawnych, a wyniki ich pracy będą omawiane i oceniane przez wykładowcę.
Celem warsztatów jest kontynuacja szkoleń z zakresu gospodarki wodno-ściekowej i pozwoleń wodno-prawnych.

Warsztaty projektowe z zakresu gospodarki przestrzennej odbywają się w oparciu o oprogramowanie firmy Graphisoft - Archicad oraz Artlantis.

Zakres warsztatów obejmuje:

• Wprowadzenie do poruszania się w środowisku ArchiCADa
  • Interfejs programu, nawigacja Budowanie zawartości projektu. Elementy 2D
  • Budowanie zawartości projektu. Elementy 3D
  • Techniki dokładnego definiowania geometrii elementów
  • Elementy 2D. Wymiarowanie i opisywanie projektów
  • Atrybuty elementów

Warsztaty z zakresu architektury krajobrazu mają na celu praktyczną nauką operowania perspektywą i akwarelą w przedstawianiu projektu.

Tematyka warsztatów obejmuje:

• Perspektywa i akwarela w odręcznym odwzorowywaniu wizualizacji projektu w architekturze krajobrazu
  • Metody operowania technikami akwarelowymi i rysunkowymi
  • Wykonanie prac ręcznych
  • Poddanie wykonanych prac postprodukcji, przy użyciu oprogramowania graficznego.

Realizacja studium przypadku we współpracy z przedsiębiorstwem są to grupowe projekty (5-cio osobowe interdyscyplinarne zespoły) rozwiązywać będą realne problemy gospodarcze (przedsiębiorstw) lub społeczne. Grupa będzie pracować pod kierunkiem praktyka z otoczenia społeczno-gospodarczego i mentora z Wydziału Zarządzania. Efektem pracy każdej grupy będzie projekt (przygotowany w wersji papierowej i elektronicznej) opracowany pod opieką nauczyciela akademickiego (mentora) i przedstawiciela firmy (praktyka z otoczenia społeczno-gospodarczego).