Przygotowanie i przeprowadzenie 3 edycji (po 30 h każda) (1 edycja w każdym roku trwania projektu) zadań praktycznych dla studentów realizowanych w formie projektowej z zakresu gospodarki przestrzennej. Warsztaty powinny odbywać się w oparciu o oprogramowanie firmy Graphisoft - Archicad oraz Artlantis.

Zajęcia   praktyczne mają   za   zadanie   kształcenie   kompetencji   kluczowych,   tj.: porozumiewanie  się  (w grupie),  kompetencje  matematyczne  i  podstawowe  kompetencje naukowo-techniczne, umiejętność   uczenia   się   i   kompetencje   społeczne.   Kształcą inicjatywę  i  przedsiębiorczość  potrzebne  w  dalszym  wykorzystaniu  połączonej  wiedzy, umiejętności  i postaw w konkretnych zadaniach.

Zajęcia polegały będą na  realizacji zagadnień praktycznych w formie studium przypadku. Zajęcia powinny być organizowane z przedstawicielami otoczenia społeczno – gospodarczego oraz trenerami prowadzącymi zajęcia.. W ramach grup projektowych powstaną prototypy/produkty/usługi, które będą rozwiązaniem problemu zgłaszanego przez otoczenie społeczno – gospodarcze.

Planowana liczba uczestników jednej edycji: 4 osoby

Zakres warsztatów powinien obejmować:

1. Szczegółowe omówienie zagadnień projektowania przestrzeni architektoniczno-urbanistycznej z wykorzystaniem technik komputerowych.
  2. Szczegółowe omówienie zagadnień wykorzystania narzędzi komputerowych w graficznej i multimedialnej wizualizacji obiektów urbanistycznych i architektonicznych.

Zakres warsztatów powinien obejmować zagadnienia użytkowe oprogramowania ArchiCAD i Artlantis  w modelowania wirtualnych, skomplikowanych układów urbanistycznych i architektonicznych, foto-realistycznych wizualizacji w tym:

• Interfejs programu, organizację pracy w w.w. oprogramowaniu, budowanie zawartości projektu w płaszczyźnie 2D i 3D
  • Elementy 3D – Modelowanie architektury i urbanistyki w programie Archicad. Poznanie atrybutów modelowania 3D: przekształcenia- deformacje przestrzenne, powierzchnie offsetowe, fraktalne. Operowanie poszczególnymi rzutniami rysunków. Zapoznanie się z elementami przekrojów 3D. Operowanie punktami węzłowymi w edycji obiektów 3D. Możliwości definiowania i modyfikowania elementów bibliotecznych. Tworzenie własnych elementów bibliotecznych. Edycja widoków i elewacji. Metody teksturowania obiektów. Definiowanie własnych tekstur.
  • Atrybuty elementów, wizualizacja foto-realistyczna, animacja - Zarządzanie stworzonymi elementami. Nadawanie im własnych cech. Tworzenie własnych bibliotek. Przygotowanie sceny do renderowania. Praca z kamerą, ustawienia światła i faktur. Przygotowanie rysunku do renderingów. Wykonywanie rysunków rastrowych (wizualizacje), animacja i scena wirtualna.

Prowadzący powinien poddać ocenie uzyskane efekty:

• opanowywania  technik komputerowych wspomagających projektowanie architektoniczne i urbanistyczne.
  • Zaawansowaną znajomość programu ArchiCad i Artlantis w obszarze projektowania urbanistyczno-architektonicznego.
  • Umiejętność foto realistycznych oraz multimedialnych prezentacji projektów urbanistyczno-architektonicznych.
  • Zastosowanie zagadnień CAD i BIM w gospodarce przestrzennej

Prowadzący szkolenia powinien udokumentować:

• Wykształcenie architektoniczne
  • Doświadczenie projektowe
  • minimum 5 letnie doświadczenie dydaktyczne w pracy na Uczelniach Wyższych ze stopniem min. Doktor
  1. Termin wykonania zamówienia: II - IV kwartał 2017, I - IV kwartał 2018, I - IV kwartał 2019
  2. Miejsce wykonania zamówienia: Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45 E

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. szacunkowej całościowej kalkulacji kosztów wykonania ww. pracy.

Uprzejmie proszę o przesłanie odpowiedzi do 23.05.2017

Zaznaczam, że niniejsze pismo nie stanowi zapytania ofertowego w myśl przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych i służy wyłącznie rozpoznaniu rynku (zamawiający nie ma obowiązku wyboru żadnej z ofert)

W przypadku pytań proszę o kontakt z:

Koordynator  WBiIŚ

projektu „2WORK – kompleksowy program kształtujący kompetencje i kwalifikacje, zwiększający szanse na rynku pracy

ul. Wiejska 45 E

tel. 571 443 150