Szacowanie dotyczy przygotowania i zrealizowania 3 edycji szkolenia i zajęć praktycznych dla studentów, realizowanych w formie projektowej, w zespole projektowym z zakresu modelowania informacji o budynkach i budowlach w technologii BIM (przygotowanie inwestycji, koordynacja, nadzór nad realizacją i eksploatacją inwestycji, zarządzanie obiektem). Każda edycja po 80 h, w której udział weźmie łącznie 72 osoby: 3 edycje X 24 osoby (2 grupy 12 osobowe).

Zakres zagadnień objętych szkoleniem:

• wprowadzenie do BIM
  • przygotowanie inwestycji zgodnej z BIM z uwzględnieniem wymagań i przepisów obowiązujących w Polsce, wymagane dokumenty
  • BIM w biurze projektowym
  • koordynacja procesu projektowego
  • BIM na budowie
  • nadzór nad realizacją: przedmiary, kontrola harmonogramu, kontrola kosztów, koordynacja
  • eksploatacja obiektu zrealizowanego zgodnie z BIM
  • zarządzanie obiektem

• Przygotowanie i zrealizowanie 3 edycji zajęć praktycznych dla studentów realizowanych w formie projektowej (warsztatów) (po 40 h każda), w których udział weźmie łącznie 72 osoby: 3 edycje X 24 osoby (2 grupy 12 osobowe).

Zajęcia   praktyczne mają   za   zadanie   kształcenie   kompetencji   kluczowych,   tj.: porozumiewanie  się  (w grupie),  kompetencje  matematyczne  i  podstawowe  kompetencje naukowo-techniczne, umiejętność   uczenia   się   i   kompetencje   społeczne.   Kształcą inicjatywę  i  przedsiębiorczość  potrzebne  w  dalszym  wykorzystaniu  połączonej  wiedzy, umiejętności  i postaw w konkretnych zadaniach.

Zajęcia polegały będą na  realizacji zagadnień praktycznych w formie studium przypadku  w zespołach (maks. 5-6 osobowych). Zajęcia powinny być organizowane z przedstawicielami otoczenia społeczno – gospodarczego oraz trenerami prowadzącymi zajęcia.. W ramach grup projektowych powstaną prototypy/produkty/usługi, które będą rozwiązaniem problemu zgłaszanego przez otoczenie społeczno – gospodarcze.

Zakres zagadnień objętych zajęciami praktycznymi:

• projektowanie 3D
  • koordynacja wielobranżowa
  • nadzór nad realizacją
  • odbiór i eksploatacja

Miejsce wykonania:  Politechnika Białostocka

Termin realizacjiII - IV kwartał 2017, I - IV kwartał 2018, I - IV kwartał 2019

Wykonawca powinien łącznie spełniać następujące warunki:

1. doświadczenie w realizacji szkoleń i warsztatów w/w tematyce,
  2. Referencje potwierdzające wiedzę i doświadczenie wykładowców i trenerów oferenta w zakresie BIM:

- referencje w zakresie wdrożenia zintegrowanego projektowania w biurze projektowym

- referencje w zakresie wdrożenia u Inwestora Publicznego na etapie przetargu

- referencje dot. prowadzenia wykładów na wydziałach architektury

- referencje dot. prowadzenia wykładów na wydziałach inżynierii lądowej

1. Potwierdzenie kompetencji poprzez załączenie listy tematów projektowych, wykonawczych, szkoleniowych i wdrożeniowych zrealizowanych w metodologii BIM przez trenerów i wykładowców oferenta,
  2. proponowany program szkoleń i warsztatów wraz z harmonogramem.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. szacunkowej całościowej kalkulacji kosztów wykonania ww. pracy.

Uprzejmie proszę o przesłanie odpowiedzi do 23.05.2017

Zaznaczam, że niniejsze pismo nie stanowi zapytania ofertowego w myśl przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych i służy wyłącznie rozpoznaniu rynku (zamawiający nie ma obowiązku wyboru żadnej z ofert)

W przypadku pytań proszę o kontakt z Panią Agatą Dziekońską tel. 85 746 70 25, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.